Powłoki ceramiczne

Zabezpieczenie liczone w latach

Po co stosować powłokę ceramiczną?

Każdy kto choć raz odbierał nowe auto z salonu pamięta towarzyszącą temu radość i ekscytacje. Chcemy aby auto pozostało jak najdłużej w stanie nowości. Później mamy już rozczarowanie kiedy pojawiają się pierwsze skazy, ślady po owadach na masce czy odchodach na lakierze które skutecznie psują ogólny wygląd. Zdziwienie często budzi jak łatwo porysować w nowym aucie lakier, wystarczy przypadkowe oparcie się o karoserię lub zbyt bliskie przejechanie obok zarośli.

Nowe lakiery nie tak twarde jak kiedyś

Nowe przepisy dotyczące ochrony środowiska UE wymusiły zmianę składu lakierów. Zabronione jest stosowanie ołowiu i toulenu które odpowiadały m.in. za twardość. Zamiast tych związków używa się wody. W związku z tym powłoka lakiernicza szybciej ulega zniszczeniu. Rozwiązaniem tego problemu może być polerowanie lakieru. Jednak nowe przepisy wymusiły też zmniejszenie grubości powłoki lakierniczej, w związku z tym polerowanie lakieru możemy przeprowadzić 2 maksymalnie 3 razy.

Rozwiązaniem tego problemu są powłoki ceramiczne, przystępne cenowo w stosunku do ceny nowego auta.

– Zabezpieczenie ceramiczne trwale wiąże się z lakierem (nie usunie jej żadna chemia ani rozpuszczalniki), nadaję lakierowi 2-3 mikrony grubości.

– Twardość 9H w skali Mohsa sprawia że błoto ani gałęzie nie są w stanie porysować powierzchni (odporność na mikro zarysowania).

– Samooczyszczenie niesamowita gładkość sprawia że kurz spływa z deszczem, brud znacznie wolniej osadza się na lakierze, auto dłużej pozostaje czyste

– Szklisty blask — powłoka wydobywa głębię koloru oraz nadaje gładkość i szklisty połysk lakieru.

– Chroni przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi tj. słońce, woda, sól drogowa, żywice drzew błoto, odchody ptaków, matowienie lakieru itd.

– Wzbudza zazdrość sąsiada

Oferujemy powłoki w 4 trwałościach:

8-12 miesięcy (nie ceramiczna) od 389zł

24 miesiące od 999zł

36 miesięcy od 1699zł

4-5 lat od 2499zł

Specjalista ds. powłok

Arek tel. 799 125 499

Nasz Bestseller

Najczęsciej zadawane pytania

1. Jak wygląda usunięcie powłoki po okresie działania?

Pod koniec czasu działania powłoki zacznie ona zanikać, objawiać się to będzie widocznym zanikaniem efektu hydrofobowego oraz mniejszym blaskiem. Efekt widoczny będzie na czystym aucie, przy grubej warstwie brudu także efekt hydrofobowy będzie znacznie mniejszy.

2. Z czego wynika trwałość powłoki?

Z wybranego programu, sposobu użytkowania auta, jego mycia oraz serwisowania. Podana trwałość jest dotyczy aut o przebiegach rocznych ok. 30-35 tyś. Km myciu ręcznym co 3 miesiące oraz serwisowaniu co pół roku. W przypadku np. garażowania auta lub pokonywania mniejszych przebiegów żywotność powłoki może być odczuwalnie dłuższa. W przypadku zaniechania mycia i serwisowania możemy skrócić żywotność powłoki

3. Czy auto pokryte ceramiką można myć na myjniach bezdotykowych (samoobsługowych) i automatycznych?

Auto można bez problemu myć na myjniach samoobsługowych (z powłoką będzie to znacznie łatwiejsze). Zabrania się mycia na myjniach automatycznych ze względu na szczotki które mogą uszkodzić powłokę.

4. Czy udzielamy gwarancji na nałożoną powłokę?

TAK na wszyskie nakładane przez nas powłoki ceramiczne udzielamy pisemnej gwarancji.