ZAMÓW MYCIE!
799 125 499

Porównanie

Myjnia ręczna vs bezdotykowa vs automatyczna

Myjnia Automatyczna

Stworzenie myjni automatycznych miało na celu ułatwienie, przyśpieszenie i obniżenie ceny  mycia. Nie musimy nić robić żeby mieć czyste  auto, czas mycia wynosi kilka minut. Za mycie  odpowiadają obracające się rolki z materiałem lub szczotkami które w połączeniu z chemią usuwają zabrudzenia. Mycie stało się szybsze i tańsze, niestety kosztem była jakość. Szczotki wykorzystywane na myjniach obracają się na tyle szybko że tworzą na lakierze widoczne w słońcu rysy, często na szczotkach pozostaje brud z poprzednich aut. Wielokrotnie spotykaliśmy się z samochodami które mimo kilku miesięcy od odbioru z salonu były pokryte licznymi rysami, wtedy pomocą jest polerowanie lakieru które przywraca stan pierwotny lakieru, jednak zabieg ten nie jest tani (od 600zł). Zdarzają się też przypadki uszkodzonych elementów wystających tj. lusterka czy antena.  Dla wielu osób myjnia automatyczna wydaje się dobrym rozwiązaniem. Mam na myśli tutaj pojazdy dostawcze, ciężarowe  czy po prostu służbowe gdzie wady są do zaakceptowania a najważniejszy jest czas i dobra cena.

zalety

W przypadku podstawowych programów stosunkowo niska cena

Krótki czas mycia

Proces mycia auta nie wymaga naszej ingerencji

wady

Szczotki w połączeniu z dużo prękością oracania się rysują lakier

Auto nie zawsze jest dokładnie umyte

Ryzyko uszkodzenia wystających elementów (antena, lusterka)

zalety

Wykorzystywanie chemii dedykowanej do danej powierzchni i zabrudzeń

Dokładne mycie

Najbezpieczniesza opcja mycia

Usunięcie nawet trudnych zabrudzeń

wady

Często należy się wcześniej umówić

Najdłuższy czas mycia z wszystkich opcji (30-40 min)

Najwyższy koszt mycia w stosunku do 2 pozostałych opcji

 

Myjnia ręczna / Detailing

Mycie ręczne jest najdroższą jednocześnie najbardziej skuteczną metodą mycia. Zastosowanie dedykowanych produktów do danej powierzchni pozwala usunąć większość nawet ciężkich zachudzeń (inna chemia do felg inna do owadów itd.) Dzięki wykonywaniu całej usługi przez wyszkoloną osobę można  zastosować metody  i intensywność do danego auta. Zazwyczaj mycie przeprowadzane jest w sposób bezpieczny dla karoserii.  Mycie ręczne ma tekże swoje wady:  najwyższa cena w stosunku do innych metod, często trzeba się wcześniej umówić  a i czas mycia nie jest krótki i wynosi od 30-60 min. Myjnia ręczna/detailing w odróżnieniu od pozostałych metod oferuje pełen zakres usług tj. odkurzanie i sprzątanie wnętrza, pranie tapicerki, woskowanie, nakładanie powłok, polerownie lakieru, renowacja lakieru czy skór.

Jak widać nie ma rozwiązania idealnego, wybierając metodę mycia musimy dokonać wyboru między 1-2 zaletami które nam najbardziej odpowiadają i pogodzić się z wadami, jednocześnie watro znać wszystkie zalety i wady.