BONY PODARUNKOWE ZAMÓW MYCIE!
799 125 499

Detailing

Auto Detail

23.05.2023

Detailing czy też car detailing nie ma tłumaczenia na język polski. Słowo detailing pochodzi od słowa detail (pol. szczegół). Jest to szczegółowy proces pielęgnacji i renowacji samochodu czy łodzi lub nawet samolotu, głównie stosuje się go w odniesieniu do aut. W odróżnieniu od mycia ręcznego detailing jest znacznie bardziej dokładny i czasochłonny, trwający nie raz kilkanaście godzin lub dni. Mówimy tu o szczegółowym czyszczeniu wnętrza- pranie tapicerki, czyszczenie i zabezpieczenie elementów plastikowych, mycie i odtłuszczenie szyb, niekiedy naprawa i lakierowanie części skórzanych.

Z zewnątrz po za oczywiście myciem mówimy o oczyszczeniu karoserii, felg, szyb; z asfaltu, rdzawego nalotu, pyłu z klocków hamulcowych (szczególnie problematyczny) poprzez dekontaminacje, a później glinkowanie następnie nałożenie cleanera.

Po przeprowadzonym oczyszczeniu możemy wypolerować lakier (felgi i szyby także). Lakier może być odświeżony celem wyciągnięcia blasku jak i doprowadzony do stanu nowości i usunięciu większości rys. Gdy renowacja lakieru zostanie zakończona zostaje zabezpieczyć lakier przed czynnikami szkodliwymi (i żeby zachować efekt). Zabezpieczenia możemy dokonać za pomocą wosku, powłoki ceramicznej lub folii bezbarwnej. Można także połączyć 2 ostatnie punkty.

Przed zabiegiem detailingu każde auto oceniane jest indywidualnie po czym dobierana jest odpowiedni pakiet usług w zależności od stanu auta, oczekiwań i budżetu klienta.

P.S. Początki detailingu szacuje się na początek XIX w. Ponoć już wtedy w Niemczech zaczęto tworzyć pierwsze woski na bazie tłuszczu zwierzęcego mające zapewnić ochronę lakierów w powozach konnych. Choć pierwszy samochód powstał dopiero w 1886roku.

Arek Józwik
Jeden z twórców marki ZamowMycie.pl stworzonej w 2018 roku. Pierwszy kontakt z detailingiem miał już 3 lata wcześniej. Na początku był garaż, następnie mobilne usługi pod domem klienta aż do stworzenia jednej z najbardziej znanych firm w okolicy Piaseczna i tej strony Warszawy. Przez lata pracy przy setkach aut stał się specjalistą z zakresu renowacji lakieru, aplikacji powłok, oraz detailingu wnętrz. Jako jedna z niewielu osób w kraju posiada wiedzę potwierdzoną certyfikatem z zakresu napraw Smart repair: usuwania zadrapań, otarć i odprysków w technologii SSR.